سوالات متداول

صفحه اصلی / پشتیبانی / سوالات متداول

سوالات متداول

میزبانی وب چیست ؟
هاست (Host) در زبان انگلیسی به معنی میزبان است. یعنی میزبانی سایت شما برعهده شرکتی است که شما انتخاب کردید.
دامنه چیست ؟
به آدرس های سایت دامنه می گویند. مانند www.google.com که دامنه آن google.com است.
چگونه وبسایت راه اندازی کنیم
پلن مورد نظر خود را انتخاب کنید ما برای شما راه اندازی میکنیم
بعد از خرید باید چی کار کنم؟
مشخصات سفارش برای شما ارسال میشود و تمام توضیحات درون ایمیل برای شما ارسال میشود
بک اپ گیری چگونه است ؟
بک اپ گیری توسط تیم پشتیبانی شرکت به صورت روزانه | هفتگی و ماهانه گرفته میشود
امکان پرداخت آنلاین ندارم چی کار کنم؟
تیکت ارسال کنید تا شماره حساب ها برای شما ارسال شود
تنوع سرویس ها زیاد هست چه سرویسی مناسب من هست؟
شما میتوانید بصورت 24 ساعته از مشاوره رایگان پرداز IT بهره مند شوید تا بهترین سرویس را متناسب با نیاز سایتتان تهیه فرمایید.
آیا امکان ارتقا در سرویس های شما وجود دارد؟
بله , تمامی سرویس ها به گونه ای در نظر گرفته شده است تا با پیشرفت سایت شما بتوانید آن ها را در هر زمان که تمایل داشتید ارتقا دهید.
سایت من نیاز به ورژن PHP خاصی دارد ورژن PHP سرویس شما چیست؟
تمامی سرویس های پرداز IT مجهز به کلادلینوکس و قابلیت انتخاب ورژن PHP توسط خود کاربر هستند. شما میتوانید تمامی ورژن های 4 - 5.2 - 5.3 - 5.4 - 5.5 - 5.6 - 7 - 7.1 و تمامی توابع آن ها را انتخاب فرمایید.
علت پایین بودن تعرفه های شما نسبت به سایر شرکت ها چیست؟
شرکت ویرا پرداز رایان پویا با نام تجاری پرداز IT دارای سطح اسلب بالایی در رجیستر هایی مانند Resello و همچنین پارتنر بسیاری از کمپانی های جهان مانند COMODO - Hetzner - LeaseWeb و... می باشد که به دلیل سفارش های بالا خدمات خود را با تعرفه بسیار پایینی در اختیار کاربران محترم قرار می دهد. تمامی سرویس های پرداز IT با مالکیت 100% و حفظ حریم شخصی کاربران ارائه می گردد.
روش های پاسخگویی و پشتیبانی پرداز IT چیست ؟
در پرداز IT پشتیبانی 24 ساعته از طریق تماس تلفنی ، ارسال ایمیل ، ارسال تیکت و چت آنلاین انجام می پذیرد. در صورتی که نیاز به راهنمایی پیش از خرید و یا مشاوره رایگان دارید میتوانید از راه های ارتباطی فوق استفاده نمایید. در مورد پشتیبانی های فنی جهت امنیت بیشتر و بررسی دقیق مشکلات لطفا تنها از طریق ارسال تیکت پیگیری نمایید. چت پشتیبانی برای سوال های طولانی و موارد فنی نیاز به بررسی نمی باشد. جهت امنیت کاربر و سایت ایشان موارد فنی از طریق تماس تلفنی پیگیری نمی شود و صرفا باید تیکت به بخش مربوطه ارسال نمایید. پاسخگویی همکاران در بخش های مختلف بسیار سریع می باشد.
تیکت چیست و چگونه میتوانم تیکت ارسال کنم ؟
تیکت درخواست پشتیبانی شماست که می توانید به بخش مورد نظرتان ارسال کنید. جهت ارسال درخواست پشتیبانی و یا تیکت لطفا وارد ناحیه کاربری بشوید و از منو ناحیه کاربری قسمت ارسال درخواست را انتخاب نمایید ، سپس بخش مربوطه را انتخاب و متن درخواست خود را با موضوع متناسب با آن ارسال نمایید. همکاران هر بخش سریعا به درخواست شما رسیدگی کرده و به آن پاسخ خواهند داد.
در صورت انتقاد و یا پیشنهادات از چه طریقی می توان آن ها را بیان کرد ؟
پرداز IT راه مستقیمی جهت ارتباط کاربران محترم با مدیریت شرکت فراهم نموده است که شما در صورت انتقاد از عملکرد هر بخش و یا پیشنهادات جهت رفع مشکلات و بهبود سرویس دهی می توانید به بخش مدیریت شرکت تیکت ارسال نمایید.